KĄCIK RODZICA
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE IM. MARII KONOPNICKIEJ
W JASTROWIU
ZAPRASZA
DO UDZIAŁU W KONKURSIE RECYTATORSKIM
Tym razem spotkamy się w sieci – w trosce o wspólne bezpieczeństwo, całość
wydarzenia odbędzie się online.
Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować jeden utwór – wiersz
o tematyce związanej z higieną i czystością. Następnie należy nagrać swój
występ i przesłać go wraz kartą zgłoszeniową na adres
Regulamin oraz kartę zgłoszenia znajdziecie na stronie przedszkola.
Na zgłoszenia czekamy do 7 maja 2021 roku. Wyniki konkursu oraz
rozdanie nagród nastąpi 14 maja 2021.
Czekamy na zgłoszenia!
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Koronawirus: dlaczego i jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie?
Dzieci to mali obywatele, którzy nie wszystko rozumieją, ale widzą i odczuwają zmiany, jakie ostatnio nastały w ich codzienności. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z dnia na dzień przestały uczęszczać na zajęcia. W ciągu dnia nie mogą wychodzić na podwórko, by pobawić się z rówieśnikami. Wyjście na lody z rodzicami lub do kina również nie wchodzi w grę. Jak w klarowny sposób wyjaśnić pociechom obecnie zmiany? Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie i odpowiadać na zadawane przez nie pytania?
Każdy człowiek jest inny. Ta zasada dotyczy również dzieci, które nie wszystko rozumieją, ale są świetnymi obserwatorami. Bezsprzecznie są w stanie dostrzec wiele istotnych zmian jakie zaszły w ich, dotąd, schematycznej codzienności. Przede wszystkim nie muszą chodzić do przedszkola, czy szkoły na zajęcia. Nie ma prac domowych zadawanych przez nauczycieli, a kontakt z rówieśnikami jest znacznie ograniczony. Wielu rodziców pozostaje w domu, podczas gdy wcześniej codziennie wychodzili do pracy.
Istotną zmianą jest również, być może, sposób porozumiewania się rodziców. Widzą, że rodzice zdecydowanie częściej myją ręce, a do sklepu udają się w ochronnych, lateksowych rękawiczkach na dłoniach. Rozmowy mamy i taty dotyczą stale przybywającej liczby osób zakażonych na koronawirusa, a w telewizji oglądają przede wszystkim kanały z najświeższymi informacjami.
Niewątpliwie wielu Polaków odczuwa niepokój przed zakażeniem koronawirusem: martwią się o swoje dzieci, siebie samych oraz o swoich rodziców, którzy zaliczają się do grupy o najwyższym odsetku przypadków śmiertelnych. Ważne, aby tego lęku nie przekazać dzieciom, które widzą w rodzicach autorytet, a w ich ramionach bezpieczną przystań.