• Spotkanie z Mikołajem

• W nszym przedszkolu, wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia 2023r. wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i czekały na zacnego gościa. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i odwiedził wszystkich przedszkolaków. Niektóre z nich po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość. Dzieci współnie z Elfikami i Śnieżynką zatańczyły i zaśpiewały dla Mikołaja.  Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci już za rok!

• "Pszczółki" - odkrywcami!

• W bieżącym roku szkolnym, grupa IV „ Pszczółki” rozpoczęła realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego : "Mali wielcy odkrywcy".

Projekt składa się z trzech etapów, a każdy z nich przybliża dzieciom niesamowity świat przyrody w sposób uwielbiany przez dzieci, a więc poprzez eksperymentowanie i zabawy badawcze.

I etap poświęcony został energii. Dzieci zrealizowały następujące tematy:

1. Energia elektryczna.

2. Energia kinetyczna.

3. Energia w przyrodzie.

4. Magazynowanie energii- elektrownie.

5. Ignacy Łukasiewicz i lampa naftowa oraz gazy i inne paliwa.

Projekt jest tak zaplanowany, aby sposób łatwy i przyjemny dzieci poznały tajemnice świata.

W kolejnych etapach dzieci poznają zagadnienia dotyczące ekologii i roślin.

• Andrzejki, magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu

• W naszym przedszkolu co roku staramy się podtrzymywać tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Z uśmiechem na twarzy przedszkolaki  chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

Dzień ten był pełen emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.