• Bezpieczny Przedszkolak

• W ostanich tygodniach, dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z Panem Policjantem oraz Panią Komendant Sraży Miejskiej w Jastrowiu. Podczas spotkań przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.  Zostały również przedstawione i przećwiczone zasady właściwego zachowania się podczas ataku psa.

Dzieci chętnie wysłuchały opowiadań o codziennej pracy zaproszonych gości. Spotkania przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie goście wręczyli wszystkim dzieciom odblaski. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego nasi wychowankowie wręczyli gościom upominek i podziękowanie.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września.

W tym dniu w naszym przedszkolu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, gigantyczne bańki mydlane oraz balonowe show. Nie zabrakło również prac plastycznych oraz aktywności przy muzyce. Radość i śmiech przedszkolaków  świadczyły o wspaniałej zabawie.

Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.

• PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

• Za nami, a raczej za dziećmi już pierwsze dni w przedszkolu. Starszaki wróciły do przedszkola spragnione kontaktu z ulubionymi kolegami i  koleżankami. Rozpoczęła się wspólna zabawa i praca.

Natomiast maluchy, które pierwszy raz przekorczyły próg przedszkolnych drzwi okazały się bardzo dzielnymi przedszkolakami! Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia organizowane przez Panie, oraz zabawki, którymi chętnie bawiły się od pierwszych chwil.

Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków, a pobyt w przedszkolu będzie wielką frajdą, pełną przygód i niespodzianek.

• Uroczyste pożegnanie nauczycielki odchodzącej na emeryturę

• Pożegnania są najtrudniejsze, bo jak rozstać się i podziękować komuś, z kim przebyło się tyle dróg, wydeptało tyle ścieżek…  Choć wiemy, że wszystko zawsze ma swój kres, nie ma ludzi niezastąpionych, praca nie trwa wiecznie, to i tak nie jest łatwo … Jak wyrazić uznanie, wdzięczność za to, że Pani była, dawała z siebie wszystko, co najlepsze, naszej przedszkolnej rodzinie. Pozostają tylko proste i płynące z naszych serc słowa: „Dziękujemy”.

29 sierpnia dziękowaliśmy za pracę w naszym przedszkolu nauczycielce, Pani Iwonce, która przepracowała w tu 40 lat.

Kochana Pani Iwonko – emerytura to zasłużony odpoczynek, po tak wielu latach pracy. Niech będzie on dla Pani czasem nadal aktywnym. Żyj najpiękniej, teraz bez ograniczeń czasowych, dbaj o siebie, spełniaj się i nie zapominaj o nas!